Her türlü asansör işlerinizde Ümraniye, ataşehir ve İstanbul'da hizmetinizdeyiz...

Hidrolik Asansörler

Kaldırma isi, hidrolik sıvısını, kabini doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen bir kaldırıcıya sevk eden ve elektrikle tahrik edilen bir pompa vasıtasıyla gerçeklesen asansörlerdir. Bu asansörlerde aşağı yön hareketi kabinin kendi ağırlığı ile gerçekleşmektedir. Hidrolik asansörlerde makine dairesi genel olarak, ilk durak seviyesinde bulunur. Burada bir yağ kazanı ve bunun üzerinde hidrolik makinesi(düzeneği), kumanda panosu ve hidrolik sıvısının içinden geçtiği hortumlar bulunmaktadır.

Akışkanlar mekaniği, diğer bir deyişle hareket için gerekli mekanik enerjiyi sıvılar yardımı ile transfer etme tekniğine hidrolik sistem denir.Mekanik enerjinin sıvılar vasıtası ile elde edildiği asansöre hidrolik asansör denmektedir. Hidrolik sistemler diğer sistemlere göre maliyet olarak çok daha ekonomik ve daha az yer kaplayan sistemlerdir.

Hidrolik asansör gücünü bir pompa yardımı ile sağlamaktadır.Basınçlandırılmış hidrolik yağın pistonu tahrik etmesi esasına dayanmaktadır.Hidrolik asansörlerin inşa edilmesi için EN 81-2 adı altında bir standart bulunmaktadır.EN 81-2 asansör standardı hidrolik asansörün emniyetli bir şekilde kurulması açısından tanımlama yapmaktadır.

 

MegerLift Asansör San. Tic. Ltd. Şti © 2015 Maltepe Asansör Bakım İstanbul - Ankara Eryaman
asansör Servis Asansör Bakım